Dzień Drzwi Otwartych w szkołach BZDZ – Puls Ciechanowa

h

Formularz rekrutacyjny

Odwiedź nas na
FaceBook’u!

W piątek w placówkach prowadzonych w naszym mieście przez Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego zorganizowano Dzień Drzwi Otwartych.
Uczniowie zainteresowani podjęciem nauki w Szkole Technicznej oraz V LO mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną ale nie tylko… Dyrektor Bogumiła Wejs, pracownicy i uczniowie zadbali o liczne atrakcje. Szczególnie widowiskowo wyglądały pokazy przygotowane przez uczniów klas mundurowych. I tak uczniowie fakultetu wojskowego zaprezentowali działania taktyczne – m.in. strzelanie, czołganie i rzut granatem, a ci z fakultetu policyjnego – przeszukanie auta i zatrzymanie osoby.
Bardzo ciekawe stoiska przygotowały służby mundurowe współpracujące ze Szkołą Techniczną: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ciechanowie, 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu, Państwowa Straż Pożarna oraz Policja. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko strzelnicy w Chotumiu oraz modelarskie – przygotowane przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79pp.
Był też smaczny poczęstunek – wojskowa grochówka oraz chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. A także słodkości z kawiarenki ERASMUS+.
Oprócz młodzieży zainteresowanej podjęciem nauki, przybyli też goście – m.in. Paweł Duzdowski – prezes Zarządu BZDZ, mjr prof. dr hab. Piotr Maśloch z Akademii Sztuki Wojennej oraz emerytowana dyrekcja szkoły – Jan Starczewski i Jolanta Kaliszewska.
Dzień Drzwi Otwartych był wspaniałą okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej z potencjalnymi nowymi uczniami. Na pewno atmosfera i rozmach z jakim przygotowano ten dzień zachęca do poważnego potraktowania oferty Szkół BZDZ.

Informacje z życia miasta i powiatu znajdziesz na naszym portalu – www.pulsciechanowa.pl

Cały Harmonogram  Dnia Otwartego – czytaj…