Dzień Drzwi Otwartych w szkołach BZDZ – Puls Ciechanowa

W placówkach oświatowych prowadzonych w naszym mieście przez Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego zorganizowano Dzień Drzwi Otwartych.
Uczniowie zainteresowani podjęciem nauki w Mundurowej Szkole Technicznej oraz V Liceum Ogólnokształcącym mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną ale nie tylko… Dyrektor Bogumiła Wejs, kadra nauczycielska i uczniowie zadbali o liczne atrakcje.
Szczególnie widowiskowo wyglądały pokazy przygotowane przez uczniów klas mundurowych. Akcja odbicia zakładnika, ujęcie terrorysty, przeszukanie auta czy przekazanie zatrzymanego w ręce Policji – wyglądały niemalże jak z filmów akcji. Świetnie zaprezentowali się uczniowie fakultetów: wojskowego pod kierunkiem sierż. Pauliny Królikowskiej (2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu) oraz policyjnego pod kierunkiem mł. asp. Magdy Zarembskiej (Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie).
Uczniowie fakultetu wojskowego zaprezentowali też pokaz musztry. Zainteresowani mogli spróbować rzutu granatem z przygotowanego przez nich okopu czy wypróbować działanie wykrywacza metali.
Z kolei na stanowisku przygotowanym przez uczniów fakultetu policyjnego wraz z funkcjonariuszami KPP w Ciechanowie można było przymierzyć specjalistyczny strój przeciwuderzeniowy. Jest on używany przez jednostki prewencji np. w trakcie rozpraszania tłumu, gdy dochodzi do zbiorowego naruszania porządku pub licznego. Można też było w alkogoglach zobaczyć jak na organizm człowieka i jego postrzeganie rzeczywistości wpływa nadmierne spożycie alkoholu.
Bardzo ciekawe stoiska przygotowały służby mundurowe współpracujące ze Szkołami BZDZ: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ciechanowie, 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu oraz Państwowa Straż Pożarna w Ciechanowie.
Był też smaczny poczęstunek w postaci wojskowej grochówki oraz występ artystyczny jednej z uczennic.
Oprócz młodzieży zainteresowanej podjęciem nauki, przybyli też goście – m.in. Paweł Duzdowski – Prezes Zarządu BZDZ, emerytowany dyrektor szkoły – Jan Starczewski, płk dr hab. Piotr Maśloch z Akademii Sztuki Wojennej, mjr Marcin Dominiak – Szef Sekcji Współpracy Cywilno-Wojskowej 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Daniel Nitowski – Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Ciechanowie oraz delegacja Związku Piłsudczyków RP – Okręg Ciechanów.
Dzień Drzwi Otwartych był wspaniałą okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej z potencjalnymi nowymi uczniami. Na pewno atmosfera i rozmach z jakim przygotowano ten dzień zachęca do poważnego potraktowania oferty edukacyjnej Szkół BZDZ.
Informacje z życia miasta i powiatu znajdziesz na naszym portalu – www.pulsciechanowa.pl